Parní čistič Provap Evo Vac

Několikaletý vývoj a testování v reálném prostředí zdravotnických provozů. Tento stroj je ideální volbou do větších zdravotnických zařízení, kuchyní, potravinářských provozů a úklidových firem.  Vhodný na čištění interiérů v automobilech a komerční odstraňování žvýkaček.

Velmi výkoný parní čistič s tlakem páry 9 barů a vysávací jednotkou pro zajištění dokonale čistého a suchého povrchu. Stroj je osazen vysávací jednotkou s vodní filtrací a HEPA filtrem pro zamezení úniku vysávaných nečistot zpět do prostor zdravotnických zařízení. Funkce parní dezinfekce vysávací nádoby a příslušenství.

Osvědčená čisticí technologie OspreyDeepclean - Žádná věda… Jen čistá voda

Naše technologie parního čištění je založena na nízkém tlaku a vysoké teplotě suché páry. Tato technologie je osvědčená jako efektivní proti průmyslovým nečistotám a mastnotě. Při čištění párou můžete současně odstranit zbytky nečistot použitím zabudované vysávací jednotky nebo mikrovlákna. Výsledek: naprosto čistý, suchý a dezinfikovaný povrch.

Specifikace produktu Provap Evo Vac
El. připojení230V 50/60 Hz
Max. příkon3.000 W
Zásobník na vodu2 x 5 litrů
Zásobník na chemikálie5 litrů
Nerezový bojler3,4 litrů
Tlak páry9 bar
Teplota páry180 °C
Doba nahřívánípřibližně 5 minut
Provoznepřetržitý
Rozměry (délka x šířka x výška)49 cm x 43 cm x 105 cm
Váha32 kg
Délka el. Kabelu4m
Tělo strojenerezová ocel 
Vnitřní stěna trubekteflon
Bezpečnostní termostat195 °C
Elektroventil pro konstantní tlak ano
Vysavač s vodní filtrací1000 W
Digitální displejano
Funkce desinfekce vysávací nádobyano
Regulace množství páry na pistoli ano
Automatické dávkování chemieano

Reference

Parní čistič Provap 7 Vac je využíván v Národním Tkáňovém Centru a.s. v Brně již 2 rokem od zahájení provozu. Přístroj je používán k zajištění vysoké úrovně sanitace prostor kvalifikované třídy čistoty a technologických zařízení uvnitř těchto prostor, které slouží pro zpracování lidských tkání a buněk v režimu Zákona 296/2008 Sb.  o lidských tkáních a buňkách a vyhlášky 422/2008 Sb.

Metoda čištění prostor pomocí tohoto přístroje je validovaná a díky tomuto přístroji dosahujeme vysoké úrovně čistoty. Vzhledem k povaze zpracování lidských tkání, pro které je charakteristické rozsáhlé znečištění pracovního prostoru (produkce krevních a tukových reziduí, atd.) je nezbytné využití přístroje Provap 7 Vac.

Přístroj je v současnosti prakticky pravidelně používán při čištění jedinečné izolátorové technologie, kterým Národní Tkáňové Centrum, a.s. v Brně disponuje a využívá pro zpracování muskuloskeletální tkáně. Výhodou přístroje je, že jej lze používat při minimální spotřebě provozní tekutiny, což je pro prostor kvalifikované třídy čistoty nesporná výhoda. Dalšími výhodami je jednoduchá ovladatelnost a široké spektrum pracovních režimů a široké spektrum použití v rámci sanitačních procesů.

Mgr. Ján Karkoška

Vedoucí oddělení tkáňových transplantátů, Národní Tkáňové Centrum a.s.